Tipy na výlety

Na Vysočině existuje spousta míst, které stojí za to navštívit a proto se Vám na této podstránce budeme snažit některé z nich nabídnout a doporučit.                                                                                 Stránka má mnoho odkazů.Rolujte prosím celou.Je tu pro každého něco

Procházka po Unčíně

Jarní počasí vybízí a láká k procházkám. Pohled z okolních kopců Unčína mezi kterými je naše obec posazena je strhující. Za sluného počasí máte výhled na Vysočinu jako na dlani.Připravili jsme vám malé video pro inspiraci.První částí videa jsou pohledy na Unčín a druhá se zaměřuje na okolní krajinu.


Hlinsko

Chaloupka Bylinky je součástí unikátního souboru lidových staveb ze druhé poloviny 18. století známého jako Betlém Hlinsko.

Betlém volně navazuje na nedaleký skanzen na Veselém kopci. Také je součástí památkové rezervace a jeho stavby mají srovnatelnou historickou hodnotu jako lidové stavby na Veselém kopci.

Můžete si zde prohlédnout dílny řemeslníků (obydlí tkalce, výrobce hraček, obydlí továrního dělníka, ševcovskou dílnu), ale i další zajímavosti. Betlém je i místem různých výstav a dalších kulturních akcí. Kromě naší Bylinkyjsou v areálu i další obchůdky.

Několik ukázek z areálu Betléma:


Rozhledna Karasín

Rozhledna je součástí sportovně rehabilitačního areálu. S její výstavbou se započalo 15. února 2002, slavnostní otevření bylo 25. května 2002.Betonová konstrukce věže o čtverhranném půdorysu je vysoká 28,2 metru, ve výšce 25 m se nachází vyhlídková plošina, ke které vede 128 schodů. Rozhledna má i bezbariérový přístup. Za příznivého počasí je otevřen bufet pod rozhlednou. Nedaleko je dětské hřiště.


Sjezdovky a lyžování

V okolí penzionu je hned několik sjezdových tratí. Nejblíže SKI areál Dalečín. Dále Nový Jimramov, Olešnice, Nové Město na Moravě. Okolí skýta take velký výběr běžeckých tratí.Letošní video stojí také za to. http://www.youtube.com/watch?v=Pi0IiS6w0z8


Vír ledová stěna

Ledová stěna je uměle vytvořený ledopád, uznaný jako cvičný terén ČHS, sloužící k nácviku ledového lezení. Nachází se v obci Vír na Českomoravské vrchovině v hlubokém údolí řeky Svratky, které poskytlo ideální podmínky k vytvoření tohoto projektu.


NMNM - Biatlon

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ-BIATLON-BĚH NA LYŽÍCH-ZLATÁ LYŽE-HORSKÁ KOLA


Hrad Pernštejn

Gotický hrad Pernštejn z poloviny 13. století stojí ve východním okraji Českomoravské vrchoviny, v katastru obce Nedvědice, a bezesporu je jedním z významným moravským hradem. Jeho bývalé podhradí tvořil městys. Monumentální stavba Pánů z Pernštejna s jednoduchou bergfritovou dispozicí byla do 16. století několikrát přebudována a především rozšířena, přesto při přeměně na reprezentativní a pohodlné sídlo neztratila svou obranyschopnost.


Hrad Zubštejn

Nejnápadnější hradní zřícenina na Bystřicku. Jedno z nejromantičtějších míst Vysočiny. Svým rozsahem a zejména dochováním mohutných pozůstatků obytného paláce a vstupní věže se řadí mezi nejvýznamnější památky středověkých dějin Bystřicka.

 


Zelená hora - UNESCO

Poutní kostel Svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře u města Žďár nad Sázavou patří mezi nejvýznamnější stavby barokního stavitele Jana Blažeje Santiniho-Aichela. Tento vrcholný Santiniho výtvor byl roku 1994 zařazen na Seznam světových kulturních a přírodních památek UNESCO.


Vírská přehrada

Vír I je přehradní nádrž s hrází o výšce 76,5 m na řece Svratce nad obcí Vír. Byla vybudována v letech 1947 až 1957. Její stavba způsobila zánik obce Chudobín u Dalečína a zánik části obce Korouhvice.


Plavba po řece Svratce

Plavba po řece Svratce . Plavba začala v obci Borovnice a končí v obci Unčín u nás na penzionu.


Westernové Městečko

 

Westernové městečko napodobuje města z dob osídlování Amerického západu konce 19. století. Jedná se o nejstarší část areálu Šiklův mlýn, první budovy se začaly stavět již v roce 1994. Dnes zde najdete stylové obchůdky, kavárnu, bary a další. Areál je otevřen pro veřejnost v letní sezóně. Program probíhá každý den a návštěvníci mohou shlédnout exlusivní show v přírodním amfiteátru. 


Strašidelný zámek

Zábavní areál pro malé i velké. Budova historické sýpky ze 17. stol je proměněná na stylový strašidelný zámek. Prohlídka začíná ve 3D kině a trasy Vás provedou po 3 rozsáhlých patrech. Na nádvoří si pak odpočinete u občerstvení a Vaše děti se vyřádí na skákacím hradě. 


Model železnice

Model železnice v Modelovém království ve Žďáře nad Sázavou nabízí nevšední podívanou na známá i méně známá místa na Vysočině. Na ploše bezmála 55 metrů čtverečních najdeme v měřítku 1:87 stavby a nádraží, které mají svou skutečnou předlohu.

V Modelovém království jsou vidět Žďárské nádraží, Nové Město na Moravě či Nedvědice, kde po výstupu z vlaku můžeme jít na hrad Pernštejn. Pokud nás zajímají Santiniho památky, tak nedaleko Žďárského nádraží narazíme na kostel na Zelené Hoře, milovníci lyžování potom poznají symbol lyžování v Novém Městě na Moravě, Hotel Ski. Poznáme zde i Vítochovský kostel či známý viadukt na Dolních Loučkách. Atmosféru potom dotváří na sedmdesát vlakových souprav, jezdící autíčka a překrásné noční osvětlení, kde nás pomyslně svezou exkluzivní soupravou, u které se dokonce otvírají i dveře.


Salón expres

Toto děti ocení

Přírodní dětský areál se nachází 5 km severně od Žďáru nad Sázavou, na okraji obce Polnička. Areál je situován v přírodním prostřední Stříbrného rybníka, místních luk a lesů. Salón Expres je vyhledáván turisty a cykloturisty, kteří ho využívají jako možnost občerstvení, relaxace nebo přímo cíle výletu. Pro tyto návštěvníky je výborně dostupný na frekventované cykloturistické trase, která kopíruje červenou turistickou značku vedoucí z obce Polnička na hráz Velkého Dářka. Pro návštěvníky, kteří přijedou autem nebo na motocyklu je připraveno bezplatné parkoviště.


SPECIÁLNÍ AKCE:

DOZVĚDĚT SE VÍCE

KDE NÁS NAJDETE?

Najdete nás v Žďárských vrších, v údolí řeky Svratky nedaleko Vírské přehrady.
DOZVĚDĚT SE VÍCE

Aktuality
Jednodenní pobyty.

Jednodenní pobyty za příplatek 100,- Kč. Cena pokoje pro jednu osobu 900,-Kč

ONLINE REZERVACE

Příjmení:
Email:
Telefon:
Počet osob:
Typ pokoje:
Příjezd:
Odjezd:
ZAREZERVOVAT

Copyright © 2012 Penzion Horácko | Created by SnugDesign.cz